Lifestyle· 1 min citire

A comandat un produs, apoi a aşteptat să-i fie livrat. Ce surpriză a avut când l-a primit

A comandat un produs, apoi a aşteptat să-i fie livrat. Ce surpriză a avut când l-a primit

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 6 sept. 2015, 11:41

Un britanic a avut o surpriză neplăcută când s-a uitat pe imaginile surprinse de camera de supraveghere din curtea lui. Bărbatul a văzut cum poştaşul care i-a livrat un colet l-a aruncat pur şi simplu pe jos.

Camera de supraveghere amplasată pe peretele locuinţei unui britanic a surprins modul de lucru inadecvat al unui poştaş.

Mat Furber, din Camberley, comandase un produs de a cărui livrare trebuia să se ocupe Hermes, o companie specializată în servicii de acest fel.

În ziua în care a primit pachetul însă, destinatarul a avut parte de surpriză neplăcută. Când s-a uitat pe imaginile filmate de camera de supraveghere, a observat că femeia care îi adusese coletul l-a aruncat pur şi simplu pe jos, în curte, scrie Daily Mail.

Nemulţumit, Mat a publicat totul pe Twitter. „Mulţumesc pentru modul delicat şi sigur în care faceţi livrările”, a scrie el, ironic, în dreptul filmuleţului.

Compania Hermes a reacţionat imediat, cerându-i scuze clientului pentru „neplăcerile provocate de acest incident” şi subliniind că angajatul vinovat va fi tras la răspundere pentru fapta sa.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Lifestyle