Advertising
Advertising
Vicepremierul Ungariei, despre autonomia maghiarilor din România şi cetăţenii de "rangul doi"

Vicepremierul Ungariei, despre autonomia maghiarilor din România şi cetăţenii de "rangul doi"
Scris deRealitatea.NET
Publicat31 ian. 2015, 21:40
SursăMediafax
Vicepremierul Ungariei, Semjen Zsolt, spune că nu se poate accepta că dacă există forme de autonomie acceptate în ţări ale UE să nu fie date şi comunităţii maghiare din Transilvania, apreciind că, în caz contrar, maghiarii din România ar fi consideraţi "cetăţeni de rangul doi”, lucru inacceptabil.
Citește și
- 23:52Polonia și statele baltice, luate în vizor de Kremlin: Statele NATO trag un semnal de alarmă privind posibile provocări militare orchestrate de Rusia
- 23:10Schimbare radicală în Orientul Mijlociu. Planul Omanului pentru taxarea navelor comerciale care trec prin Strâmtoarea Ormuz
- 22:52 Dramă pentru o mamă de 29 de ani: a fost tratată pentru gastrită, însă avea cancer în stadiul IV. Fiul ei riscă să rămână fără ambii părinți
- 22:23Româncă, acuzată că a otrăvit doi bărbați în Marea Britanie. Acționa alături de iubitul său
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























