Advertising
Advertising
CLORUL a fost folosit ca ARMĂ CHIMICĂ în Siria în mod "sistematic şi repetat" - anchetatori

CLORUL a fost folosit ca ARMĂ CHIMICĂ în Siria în mod "sistematic şi repetat" - anchetatori
Scris de Realitatea.NET Publicat: 11 sept. 2014, 11:50
Clorul a fost folosit ca armă chimică în Siria în mod "sistematic şi repetat", au confirmat miercuri experţii din cadrul Organizaţiei pentru Interzicerea Armelor Chimice (OIAC), responsabilă cu ancheta în cazul acuzaţiilor privind atacuri cu gaz în această ţară.
Citește și
- 13:31Noapte de coșmar în Ucraina. Atacurile rușilor au lăsat în urmă morți și zeci de răniți
- 13:12Francezii au ajuns să gătească ouă, friptură și popcorn direct în soare - VIDEO
- 12:07Donald Trump a lansat un nou pașaport american. Documentul conține fotografia președintelui SUA în el
- 12:02Un nou caz cutremurător în Franța: bebeluș de 18 luni, mort de hipertermie după ce a fost uitat în mașină
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























