Advertising
Advertising
Pensionarii, împinși spre datorii după guvernarea Bolojan. Seniorii pierd bani în lipsa indexării

Pensionari
Scris deRealitatea.NET
Publicat26 iun. 2026, 10:37
SursăRealitatea PLUS
Pensionarii au ajuns să trăiască pe datorie, după ce statul a luat măsuri de austeritate împotriva lor, acuza seniorii! De doi ani pensiile nu au fost indexate cu rata inflației, iar luna oamenii pierd sume importante de bani, potrivit Realitatea PLUS.
Citește și
- 22:06Taxe de 100% pentru Europa? Donald Trump amenință statele care vizează companiile tech din SUA
- 16:08Decizie de ultimă oră: 200 de milioane de euro din PNRR merg la privat
- 15:54BNR a înregistrat în 2025 un profit de 2,346 miliarde lei, cu 39% mai mic față de anul anterior
- 14:5815 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























