Social· 1 min citire

Circulație întreruptă la metrou între stațiile 1 Mai și Jiului. Ce s-a întâmplat

Metrou

Metrou

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 22 iun. 2026, 14:29

Circulația trenurilor de metrou este întreruptă luni după-amiază între stațiile 1 Mai și Jiului, după ce în timpul lucrărilor de interconectare dintre Magistrala 4 și viitoarea Magistrală 6 a apărut o problemă tehnică neprevăzută.

Metrorex a anunțat că perturbarea a început la ora 13:20 și că situația se află în curs de remediere.

„În timpul lucrărilor de interconectare dintre Magistrala 4 și viitoarea Magistrală 6, a apărut o situație tehnică neprevăzută, aflată în curs de remediere”, au transmis reprezentanții companiei.

Până la reluarea traficului normal, trenurile circulă astfel:

  • Gara de Nord 2 – 1 Mai, tur–retur

  • Jiului – Străulești, tur–retur

Călătorii sunt informați în stații prin intermediul instalațiilor de sonorizare. Circulația urmează să fie reluată după finalizarea intervenției tehnice.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Social