VIDEO Cum facem un dezinfectant acasă

VIDEO Cum facem un dezinfectant acasă
Soluții în plină pandemie. Un medic ne învață cum să ne facem un dezinfectant acasă, informează Realitatea PLUS.
Soluții în plină pandemie. Un medic ne învață cum să ne facem un dezinfectant acasă. Acesta a postat pe pagina sa de Facebook un clip ajutător pentru a preveni coronavirusul, prin intermediul unei soluții pe bază de clor, informează Realitatea PLUS.
”Puteți să va faceți singuri acasă propria soluție dezinfectantă. Formula clasică pt a prepara un astfel de dezinfectant e de a pune înălbitor într-un litru de apă. Puteți să folosiți o seringă sau un alt dozator sau o linguriță mică de ceai spre ex conține 5ml de lichid. Punem două lingurițe mici de înălbitor în 500ml de apă sau patru lingurițe de înălbitor într-un litru de apă”, spune Dr. Mihail Pautov.
Citește și:
- 23:50 - Două decese și un caz grav, după un focar de sindrom respirator acut pe o navă de croazieră din Atlantic
- 23:15 - Dispute între Berlin și Washington, dar Friedrich Merz respinge ruptura de Trump: Nu renunţ la colaborarea transatlantică
- 22:56 - Accident fatal în Suceava: o femeie a murit după ce a fost lovită de tren
- 22:38 - Iranul analizează răspunsul transmis de SUA la planul în 14 puncte pentru încetarea războiului din Orient
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














