Actual· 1 min citire

Trei orașe din Sălaj, în CARANTINĂ începând de joi

Trei orașe din Sălaj, în carantină începând de joi

Trei orașe din Sălaj, în carantină începând de joi

Scris de Dana Bărăgan Publicat: 4 nov. 2020, 08:59

Măsura carantinei, adoptată în mai multe localități din județul Sălaj. Este vorba despre trei orașe care vor intra începând de joi în carantină, Sălajul fiind județul cu cea mai mare rată de incidență a cazurilor noi de Covid raportate la mia de locuitori.

Vizate de carantină sunt localitățile Zalău, Cehu Silvaniei şi Jibou.

La Zalău incidenta cazurilor de infectare cu noul coronavirus este de 8,47 la 1000 de locuitori, la Jibou 10,31, iar la Cehu Silvaniei 9,45.

La nivel național, Sălajul rămâne județul unde se înregistrează cea mai mare incidență a cazurilor de infectare cu noul coronavirus, de  5,17 la 1000 de locuitori.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual