Actual· 1 min citire

Taxa auto, noi promisiuni

Taxa auto, noi promisiuni

Taxa auto, noi promisiuni

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 21 mai 2019, 09:43

Șoferii așteaptă, statul face promisiuni. După ce au tot fost amânate termenele de restituire pentru taxa auto, ministrul Mediului garantează acum că toată lumea își va primi banii până la finalalul lui iunie.

Declarațiile Grațielei Gavrilescu intră însă în contradicție cu cele ale ministrului de Finanțe. Eugen Teodorovici, declara, în urmă cu câteva zile, că taxa de mediu va fi restituită până la sfârșitul lunii mai. De la începutul anului, 1.4 miliarde de lei le-au fost înapoiați șoferilor.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual