Advertising
Advertising
PROCUROR, urmărit penal pentru şantaj, luare de mită, abuz în serviciu

PROCUROR, urmărit penal pentru şantaj, luare de mită, abuz în serviciu
Scris deRealitatea.NET
Publicat2 oct. 2014, 20:46
SursăMediafax
Prim-procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor, Vasile Popa, a fost pus sub urmărire penală pentru mai multe fapte de corupţie, printre care şantaj, luare de mită, abuz în serviciu şi favorizarea făptuitorului, a anunţat Direcţia Naţională Anticorupţie.
Citește și
- 19:46Surse: UDMR amână decizia privind Cabinetul Veștea pentru a nu participa la ruperea PNL. USR tranșează poziția în această seară
- 19:35Miron Mitrea, analiză dură după desemnarea lui Adrian Veștea: „Nicușor Dan a jucat pentru România. PNL are de ales: fie moare cu Bolojan de gât, fie acceptă realitatea”
- 19:26Călin Georgescu, mesaj de Duminica Sfinților Români: „Este o chemare la demnitatea poporului nostru și la rădăcini. Putem renaște!”
- 19:14Adrian Veștea, premierul desemnat de Nicușor Dan: „Am primit asigurări că am suficiente voturi în Parlament”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























