Actual· 1 min citire

Primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche, testat pozitiv cu coronavirus

Primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche, testat pozitiv cu coronavirus

Primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche, testat pozitiv cu coronavirus

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 8 oct. 2020, 15:33

Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești, Ialomița, a fost testat pozitiv pentru noul coronavirus, acesta având o stare de sănătate bună, relatează realitateadeialomita.net.

Din cauza bolii, Laurenţiu Şonchereche va fi nevoit să-şi amâne depunerea jurământului pentru a-şi putea prelua mandatul pentru care a fost validat de către feteşteni.

Şonchereche a fost ales primar al Feteştiului cu 3.592 voturi la alegerile din 27 septembrie, relatează independentonline.ro.

La nivelul judeţului Ialomiţa, au fost înregistrate 1.423 de îmbolnăviri cu noul coronavirus, 36 dintre ele în ultimele 24 de ore.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual