Actual· 1 min citire

Pieton accidentat mortal pe trecere, într-o localitate din județul Galați

Pieton accidentat mortal pe trecere, într-o localitate din județul Galați

Pieton accidentat mortal pe trecere, într-o localitate din județul Galați

Publicat8 ian. 2021, 14:37
SursăRealitatea

Un pieton din judeţul Galaţi a decedat pe DN 26 după ce a fost acroşat de o maşină în timp ce se deplasa pe partea carosabilă, au informat, vineri, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean.

Joi, 8 ianuarie, a.c., în jurul orei 16.50, pe D.N. 26, în interiorul localității Ijdileni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unui pieton.

Victima, un bărbat, de 62 de ani, s-ar fi angajat în traversarea străzii și ar fi fost acroșată de un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 39 de ani, și care circula pe drumul mai sus menționat.

Victima a fost transportată la spital, pentru a primi îngrijiri medicale. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.


Sursa: Realitatea de Galati

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual