Actual· 1 min citire

Panică într-un tren regio București - Ploiești. Locomotiva a luat foc în gară, intervin pompierii

Panică într-un tren regio București - Ploiești. Locomotiva a luat foc în gară, intervin pompierii

Panică într-un tren regio București - Ploiești. Locomotiva a luat foc în gară, intervin pompierii

Publicat16 iun. 2023, 08:28
Actualizat16 iun. 2023, 08:38

Alertă într-un tren regio care circula pe ruta Ploiești - București, Locomotiva garniturii a luat foc în gară și se intervine pentru lichidare. Incendiul a dus la o degajare masivă de fum.

Se acționează pentru lichidarea unui incendiu produs la locomotiva unui tren regio de calatori in com. Tinosu, ruta Ploiesti-Bucuresti, halta Prahova. S-au deplasat o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de stingere cu pulbere (azot) si un echipaj SMURD.

Călătorii s-au autoevacuat, nu exista victime. De asemenea, nu putem aproxima numărul de calatori deoarece, pana la sosirea echipajelor, cei mai mulți au părăsit locul evenimentului, a transmis ISU Prahova.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual