Actual· 1 min citire

Oraşul în care toţi locuitorii trăiesc într-un singur bloc

Oraşul în care toţi locuitorii trăiesc într-un singur bloc

Oraşul în care toţi locuitorii trăiesc într-un singur bloc

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 22 mai 2017, 12:59

Toți locuitorii dintr-un orăşel din Alaska trăiesc într-o singură clădire, construită în perioada Războiului Rece.

Toți locuitorii din Whittier trăiesc într-o singură clădire, Begich Towers, o construcție din perioada Războiului Rece, ridicată în 1974.

Blocul de 14 etaje are post de poliție la intrare, poștă, școală, sală de gimnastică, magazin, loc de joacă, apartamente, spălătorie, o clinică, loc de joacă și chiar și o biserică.

Locuitorii spun că ies afară doar când vor să ia o gură de aer sau când pleacă în vacanță. Iernile sunt aspre, așa că nu pot avea foarte multe activități în exterior.

Sursa

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual