O nouă rețea de socializare rivalizează cu Facebook și Twitter: a ajuns deja la 150 de milioane de utilizatori

150 de milioane de utilizatori folosesc cel puţin o dată pe lună noua reţea socială dezvoltată de Meta pentru a concura cu X/Twitter.
Anunţul a fost făcut de şeful Meta, Mark Zuckerberg, în timpul celei mai recente conferinţe cu acţionarii, pentru anunţarea rezultatelor financiare din ultimul trimestru.
Threads a atras 20 de milioane de noi utilizatori din februarie şi numără acum peste 150 de milioane de utilizatori activi măcar o dată pe lună.
Schimbare majoră la Facebook. O întreagă secțiune va fi scoasă de pe platforma de socializare
Această evoluţie arată că noua platformă de socializare a Meta continuă să crească, deşi acum o face cu o rată semnificativ mai redusă decât cea de după lansare.
Threads a impresionat în prima săptămână după ce a fost lansată, când a reuşit să atragă 100 de milioane de utilizatori.
Conform estimărilor făcute de Apptopia, Threads ar avea deja mai mulţi utilizatori zilnici decât X în Statele Unite.
Platforma celor de la Meta s-a bucurat de o creştere a traficului şi recent, după ce Taylor Swift şi-a creat cont pentru a-şi promova noul album.
Citește și:
- 12:12 - Orice copil are un viitor în România. Începe Târgul Educațional de Învățământ Dual în Sectorul 3!
- 12:01 - Controale extinse la Jilava și Sintești: Garda de Mediu Ilfov intensifică acțiunile împotriva arderilor ilegale și gestionării neautorizate a deșeurilor
- 11:44 - Ilie Bolojan, mesaj pentru liberali: Știu că nu va urma o perioadă ușoară
- 11:39 - Lider PNL: ”Ilie Bolojan poate fi desemnat din nou prim-ministru”
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














