Mașină de gunoi cuprinsă de flăcări în județul Giurgiu. Autoutilitara a ars ca o torță: imagini șocante

Mașină de gunoi cuprinsă de flăcări în județul Giurgiu. Autoutilitara a ars ca o torță: imagini șocante/ Foto: Facebook Breaking News Giurgiu
O maşină de gunoi a ars ca o torță, joi, în judeţul Giurgiu. Șoferul şi un pasager au ieşit din mașină înainte de extinderea flăcărilor. Focul s-a extins la viţa de vie dintr-o gospodărie. Imaginile apărute în mediul online demonstrează dimensiunea incendiului. Autoutilitara a fost distrusă în proporţie de 90%.
”O autoutilitară de transport deşeuri menajere a luat foc astăzi, în jurul prânzului, pe o stradă din localitatea Palanca. Din fericire atât conducătorul auto, cât şi celălalt bărbat care se afla în autovehicul au observat la timp fumul şi au ieşit în siguranţă”, a transmis, joi, ISU Giurgiu.
Camionetă în flăcări în mijlocul șoselei, în apropiere de stația GPL. Imagini șocante
Potrivit sursei citate, autoutilitara ardea violent aproape de gardul unei curţi, iar flăcările s-au extins şi la o cultură de viţă de vie, în gospodăria respectivă.

”Autoutilitara a fost afectată în proporţie de 90%. De asemenea, au ars un stâlp din lemn, aproximativ 20 m de conductori electrici şi cultura de viţă de vie, pe o suprafaţă de circa 100 mp”, a mai transmis sursa citată.

Cel mai probabil incendiul s-a produs din cauza unui scurtcircuit.
O mașină a luat foc pe autostrada A3, în judeţul Mureş. Două persoane au reușit să se evacueze în ultima clipă
Citește și:
- 13:44 - Alertă hidrologică. Cod galben de inundații pe râurile din zece bazine hidrografice, până miercuri dimineață
- 13:32 - Sfârșit cumplit pentru un român de 32 de ani. Și-a pierdut viața pe celebra șosea supranumită „Drumul Diavolului”
- 13:25 - Răsturnare de situație la Bruxelles: UE renunță la interdicția totală asupra petrolului din Rusia (Politico)
- 13:24 - Traian Băsescu, avertisment dur: ”Nu merge cu premier surogat”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














