Actual· 1 min citire

Incendiatorul casei de schimb valutar din Prahova, prins de polițiști

Incendiatorul casei de schimb valutar din Prahova, prins de polițiști

Incendiatorul casei de schimb valutar din Prahova, prins de polițiști

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 5 ian. 2021, 14:28

Bărbatul care a incendiat o casă de schimb valutar din centrul Ploieștiului a fost prins de polițiști. Este vorba despre un cetățean de origine egipteană, iar pe camerele de supraveghere ale unei benzinării din oraș, acesta a fost surprins în timp ce umplea o sticlă cu motorină, relatează Realitatea PLUS. 

Omul a intrat în incinta casei de schimb cu o plasă de rafie în mână și le-a înmânat celor două angajate un bilet de ameninţare cu greșeli gramaticale.

Când a văzut că cele două nu urmează instrucțiunile, bărbatul a scos o sticlă cu motorină şi a împrăştiat combustibilul.

Una dintre angajatele casei de schimb valutar a fost rănită în timpul atacului. Bărbatul a fost arestat pentru 30 de zile.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual