Advertising
Advertising
Ilie Bolojan, mesaj de solidaritate după tragedia feroviară din Spania
19 ian. 2026, 13:09
Actualizat: 19 ian. 2026, 13:09

ilie bolojan
Premierul Ilie Bolojan a transmis un mesaj oficial în numele Guvernului României, exprimând solidaritatea țării noastre față de poporul spaniol după gravul accident de tren produs în Andaluzia.
„Gândurile noastre se îndreaptă către toți cei afectați și către familiile lor în aceste momente extrem de dificile. Transmitem sincere condoleanțe familiilor celor care și-au pierdut viața în tragicul accident”, a transmis prim-ministrul, într-un mesaj pe Facebook.
Anterior și președintele României, Nicușor Dan a transmis și el un mesaj public, afirmând că România este alături de Spania și de familiile îndoliate în urma tragedie
Citește și:
- 23:55 - Româncă umilită în Franța după o presupusă relație extraconjugală. A fost tunsă cu forța și agresată de mai mulți membri ai familiei
- 23:43 - Dosarul PFIZER: cea mai mare presiune a statului român. Jaful din pandemie: factură de 680 de milioane de euro
- 23:42 - Val de reacții în mediul online după un videoclip publicat de Poliția Română. Ce a stârnit controversele
- 22:41 - De ce a ajuns biletul la Cupa Mondială să coste cât o mașină rulată?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























