Actual· 1 min citire

Distracția din Costinești, încheiată pe Imnul României

Imagine de arhivă

Imagine de arhivă

Scris de Dana Bărăgan Publicat: 10 aug. 2020, 08:24

Petrecere inedită la Costinești! Pentru că turiștii de la terase nu se lăsau duși cu una, cu două, la ora 23:00, când localurile trebuiau închise, în difuzoare a răsunat Imnul Național al României. Scena s-a repetat și la alte terase, relatează Realitatea PLUS. 

Un DJ din Costinești a găsit o modalitate inedită de a-ș încheiat sesiunea. Este vorba chiar despre Inmul României, care a răsunat în difuzare pentru a marca finalul programului.

„Cam asta a fost ultima melodie. Nu avem încotro, trebuie să închidem o dată cu toată stațiunea. Ne cerem scuze pentru asta, dar nu vrem să ne punem rău cu Guvernul”.

Scena s-a repetat și la alte terase, unde din difuoare a răsunat „Deșteaptă-te române”, iar patronii au dat vina pe autorități pentru întreruperea programului.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual