Actual· 1 min citire

Coronavirus. Rezultat negativ pentru cinci din cei 10 bebeluși de la Maternitatea Odobescu din Timișoara, depistați inițial pozitiv

bebelusi maternitate timisoara

bebelusi maternitate timisoara

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 8 apr. 2020, 09:49

Vești bune în privința nou-născuților de la Maternitatea Odobescu din Timișoara, depistați la testul înițial ca fiind bolnavi de coronavirus. Au sosit rezultatele de la cel de-al doilea test pentru cinci dintre aceștia, și sunt negative, informează realitateadetimis.net.

Pentru ceilalți cinci copii și pentru mamele lor va mai dura un pic până la aflarea rezultatelor celui de-al doilea test. Asta pentru că micuții au fost externați și au ajuns acasă, în județele limitrofe Timișului.Citește mai multe pe realitateadetimis.net.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual