Actual· 1 min citire

Bebeluș de 10 luni, RĂPIT de tată. Zeci de polițiști din 6 județe, pe urmele bărbatului

Bărbatul ar fi amenințaț-o pe mama copilului că va ucide bebelușul, iar mai apoi se va sinucide

Bărbatul ar fi amenințaț-o pe mama copilului că va ucide bebelușul, iar mai apoi se va sinucide

Publicat18 mar. 2021, 07:23
SursăRealitatea PLUS

Un bebeluş de 10 luni, din municipiul Bârlad, județul Vaslui, a fost răpit de propriul tată. Bărbatul ar fi amenințaț-o pe mama copilului că va ucide bebelușul, iar mai apoi se va sinucide.

Din cercetări a reieșit că minorul ar fi fost luat cu forța, de tatăl său, de 31 de ani, în timp ce se afla cu mama sa.

Zeci de polițiști din șase județe s-au mobilizat de urgență pentru a-i găsi pe cei doi. În cele din urmă, bărbatul a fost găsit în Galați și dus la sediul poliției pentru a da explicații.

Copilul de doar 10 luni a fost preluat de un echipaj medical pentru a primi îngrijiri de specialitate.

Potrivit unor surse, părinții copilului se află în divorț și se ceartă pe custodia acestuia.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual