Băsescu confirmă întâlnirea cu politicienii PD, la Neptun Băsescu confirmă întâlnirea cu politicienii PD, la Neptun ● Doliu în muzica populară din România! Un mare artist s-a stins din viață. Toată țara îl plânge ● FBI a terminat raportul legat de moartea Madalinei Manole. Ce au descoperit specialistii este incredibil ● Adio Cătălin Măruță! Prezentatorul se retrage de la PRO TV. Boala cumplită de care suferă: „Îmi e frică de tot…” ● O femeie din Husi a gasit un portofel cu 6.100 lei. A mers la politie sa il predea si a avut parte de un SOC ● Cât fac 9X9? O fetiță a ȘOCAT toată școală cu răspunsul ei! Vezi ce a scris în lucrare. Nimanui nu i-a venit sa creada. ● ADIO animalelor ținute la bloc. Decizia este oficială. Toți iubitorii de animale trebuie să știe asta. REALITATEASPORTIVA.NET A anunțat că se retrage de la naționala României: „Am trăit multe momente împreună, frumoase sau dificile” REALITATEASTAR.NET Adevărul despre divorțul dintre Dinu și Deea Maxer. Motivul care a dus la despărțire de fapt TABU.RO Deea și Dinu Maxer divorțează. Când și cum s-a produs ruptura și ce se întâmplă cu cei doi copii
● FBI a terminat raportul legat de moartea Madalinei Manole. Ce au descoperit specialistii este incredibil
● Adio Cătălin Măruță! Prezentatorul se retrage de la PRO TV. Boala cumplită de care suferă: „Îmi e frică de tot…”
● O femeie din Husi a gasit un portofel cu 6.100 lei. A mers la politie sa il predea si a avut parte de un SOC
● Cât fac 9X9? O fetiță a ȘOCAT toată școală cu răspunsul ei! Vezi ce a scris în lucrare. Nimanui nu i-a venit sa creada.
● ADIO animalelor ținute la bloc. Decizia este oficială. Toți iubitorii de animale trebuie să știe asta.
REALITATEASPORTIVA.NET A anunțat că se retrage de la naționala României: „Am trăit multe momente împreună, frumoase sau dificile”
REALITATEASTAR.NET Adevărul despre divorțul dintre Dinu și Deea Maxer. Motivul care a dus la despărțire de fapt
TABU.RO Deea și Dinu Maxer divorțează. Când și cum s-a produs ruptura și ce se întâmplă cu cei doi copii
Cei 4 reținuți din dosarul Otopeni au primit AREST la domiciliu! 22 de milioane de euro, ȘPAGĂ pentru spații în aeroport
Război în Ucraina, ziua 399: Forțele rusești avansează în Bahmut! Nouă încercare a Moscovei de a-și arăta puterea nucleară - LIVE TEXT
Ucraina promite că va da startul marii contraofensive contra Rusiei: „Veţi vedea Leopardul într-un contraatac”
PLAYTECH.RO Al cui este spaţiul verde din jurul blocului, de fapt? Românii nu ştiu, de asta încalcă mereu legea
Cutremur de magnitudine importantă în zona Olteniei - Cele mai afectate zone din Gorj - HARTA Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP) anunță că un nou cutremur s-a produs într-o zonă foarte sensibilă în ultimul an. MAI MULTE ARTICOLE DIN ACTUAL
OMV, obligată să plătească TAXA de solidaritate - Legea modificată, aprobată în Parlament - De ce NU a votat AUR Este decizia momentului în scandalul statului cu gigantul OMV. Deputații au adoptat un amendament prin care obligă compania austriacă să plătească taxa de solidaritate. Deși au protestat în benzinării împotriva OMV, deputații AUR s-au abținut de la vot.
Șefa ICR Londra, demisă după ce a sfidat cu prestațiile hilare și chiria de fițe, plătită din banii statului Parlamentul a revocat-o pe Catinca Nistor de la șefia Institutului Cultural Român din Londra. La nici un an de când a preluat mandatul, Catinca Nistor a fost constant în atenția publică. Ea a refuzat apartamentul gratuit și a pus statul să îi plătească o chirie de 6.500 de euro lunar pentru un apartament într-o zonă exclusivistă a Londrei. În martie, ea a stârnit o altă controversă după ce s-a dat în stambă în timpul unui eveniment organizat de ziua mărțișorului.
Decizie definitivă pentru frații TATE: Mai stau încă 30 de zile după gratii - Andrew Tate se plânge că i-a fost afectată reputația Cunoscutul influencer britanic Andrew Tate și fratele său Tristan vor rămâne în închisoare încă 30 de zile, după decizia de miercuri a instanței.
Iohannis: "Democraţia a fost atacată în cel mai flagrant mod prin războiul ilegal al Rusiei împotriva Ucrainei". Apel ferm la UNITATE Preşedintele Klaus Iohannis a transmis, miercuri, un mesaj în cadrul celei de a doua ediţii a Summitului pentru Democraţie, găzduit de Statele Unite ale Americii, în care subliniază că "democraţia a fost atacată în cel mai flagrant mod prin războiul ilegal al Rusiei împotriva Ucrainei". În acest context, el a transmis un mesaj ferm la unitate. MAI MULTE ARTICOLE DIN POLITICĂ
Guvernul, cu ochii pe piața de asigurări: „Ce se întâmplă pe piaţa RCA nelinişteşte foarte mulţi cetăţeni”. Plafonarea, amânată! Premierul spune că va fi analizată varianta prin care tarifele pe piața RCA să fie înghețate 6 luni. Nicolae Ciucă a declarat că este de neînțeles cum, într-o perioadă de timp așa de scurtă, două companii mari din industria asigurărilor au dat faliment.
Moldova, aproape de criza energetică, se roagă de România: „E nevoie de urgentarea procedurilor” Dependentă aproape în totalitate, până acum, de gazele rusești, Republica Moldova cere ajutor din partea României. Ministrul de externe de la Chișinău spune că nu este o perioadă în care semnarea unor contracte să se lovească de cutume birocratice.
Legile Educației, în Guvern - Ligia Deca: „Reprezintă un jalon în PNRR”! Câți bani obține România Ministrul Educaţiei - Ligia Deca a prezentat, miercuri, în ședința de Guvern, proiectul Legilor Educației.
Cine este și ce afaceri are Ana Morodan. "Contesa digitală", reținută de poliție după ce a fost prinsă drogată la volan Ana Morodan este una dintre cele mai cunoscute influencerițe din România. Contesa digitală, așa cum este cunoscută, are peste 470 de mii de urmăritori pe Instagram. MAI MULTE ARTICOLE DIN ULTIMELE STIRI
Rusia amenință Suedia și Finlanda că vor deveni ȚINTE legitime dacă aderă la NATO - Ambasadorul rus, convocat urgent Suedia și Finlanda vor deveni „ținte legitime pentru Rusia, inclusiv militar” dacă se alătură NATO, a amenințat ambasadorul rus la Stockholm Viktor Tatarințev. Acesta a fost convocat de urgență de ministerul de externe suedez.
Doliu uriaș în lumea televiziunii din Marea Britanie. Regina Camilla, îndurerată Doliu uriaș în lumea televiziunii din Marea Britanie. Renumitul realizator radio și TV Paul O'Grady a murit "pe neașteptate", la vârsta de 67 de ani. Grady, una dintre primele personalități artistice care și-a recunoscut homosexualitatea, era prieten apropiat al familiei regale și în special al reginei consoartă Camilla.
Invazia păianjenilor UCIGAȘI. Un continent e terorizat de insecta cu mușcătură letală care se ascunde în piscine Ploile abundente din Australia au provocat un aflux de păianjeni veninoși, a căror înțepătură este atât de toxică încât poate ucide un copil în 15 minute. Riscul și teama localnicilor sunt cu atât mai mari cu cât șuvoaiele au adus insectele, care sunt rezistente la apă, în piscine și bazine.