Actorul Vlad Zamfirescu a devenit noul manager al Teatrului "Bulandra", prin dispoziţia primarului Gabriela Firea

Actorul Vlad Zamfirescu a devenit noul manager al Teatrului "Bulandra", prin dispoziţia primarului Gabriela Firea
Actorul Vlad Zamfirescu este noul manager al Teatrului "Lucia Sturdza Bulandra", prin dispoziţia primarului general, Gabriela Firea, informează Biroul de presă al Primăriei Capitalei.
"Pentru mine, oamenii din teatru, pe care-i preţuiesc enorm, reprezintă esenţa de suflet şi minte care ne înnobilează şi ne fac viaţa mai frumoasă în orice moment şi mai ales în situaţiile grele. Aşa cum am făcut până acum, voi fi în continuare alături de ei şi voi aloca domeniului cultural atenţia pe care o merită. Trebuie să înţelegem cu toţii că, fără cultură, o naţiune nu poate exista", a precizat Gabriela Firea.
Citește și:
- 23:57 - Aproape o jumătate de Românie este în diaspora. Copiii rămași acasă plătesc prețul exodului sărăciei. Documentar Realitatea PLUS
- 23:40 - Liverpool l-a numit pe Andoni Iraola antrenor principal, după demiterea lui Arne Slot
- 23:36 - Ilie Bolojan deschide ușa alegerilor anticipate: „PNL nu va bloca o astfel de variantă”
- 23:19 - Noi controverse legate de contractul Digi–SAFE. Bolojan susține că n-a știut, după ce SRI a transmis că procedura a fost supervizată de omul de încredere al premierului interimar
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














