Actual· 1 min citire

Activitate fără public la societatea Apă Canal Piteşti

Activitate fără public la societatea Apă Canal Piteşti

Publicat1 dec. 2008, 12:00
SursăRealitatea TV

Societatea de Apă Canal Piteşti şi-a întrerupt activitatea de relaţii cu publicul de când a rămas fără sediu. Oamenii care au nevoie de avize sau doar de informaţii rămân uimiţi când ajung la adresa la care a funcţionat unitatea.

Aici, mobilierul zace în stradă, după ce săptămâna trecută a fost evacuat din clădirea revendicată şi câştigată în instanţă de fostul proprietar.

Cei 30 de funcţionari evacuaţi din fostul sediu stau acum înghesuiţi în două încăperi dintr-o alta clădire, singurele care mai aparţin societăţii Apă-Canal. Conducerea primăriei este revoltată de modul în care s-a desfăşurat evacuarea.

"Aceasta evacuare a fost realizată în condiţiile in care în clădire aveam o unitatea de implementare două pentru deşeuri menajere, nu trebuia sa intre nimeni, erau pe rol nişte procese, aveam arhiva celor exprorpiaţi, e posibil să lipsească nişte documente de acolo", a declarat Tudor Pendiuc, primarul Piteştiului.

Reprezentanţii societăţii Apă-Canal Piteşti au fost evacuaţi săptămâna trecută prin executare silită din clădirea pe care au ocupat-o în ultimii 17 ani. Primăria Piteşti caută acum un nou sediu pentru singurul furnizor de apă potabilă din oraş.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual