Extern· 1 min citire

Incendiu criminal la o grădiniță. Paznicul unității a stropit victimele cu alcool și le-a dat foc

Incendiu criminal la o grădiniță. Paznicul unității a stropit victimele cu alcool și le-a dat foc

Incendiu criminal la o grădiniță. Paznicul unității a stropit victimele cu alcool și le-a dat foc

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 6 oct. 2017, 07:34

5 copii şi o educatoare au murit într-o grădiniţă din oraşul brazilian Janaúba, cuprinsă de un incendiu criminal.Paznicul unităţii a stropit victimele cu alcool, potrivit Globo.

Bărbatul a murit din cauza arsurilor. Numeroase alte victime au fost transporatate la spitalele din regiune.

Într-un mesaj postat pe Twitter, preşedintele Michel Temer şi-a exprimat solidaritatea cu familiile îndoliate de tragedie.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Extern