Advertising
Advertising
Rovana Plumb, înainte de audierea în Comisia Juridică: N-am încălcat legea, nu sunt vinovată

Rovana Plumb, înainte de audierea în Comisia Juridică: N-am încălcat legea, nu sunt vinovată
Scris deRealitatea.NET
Publicat3 oct. 2017, 09:57
Actualizat4 oct. 2017, 16:26
Comisia juridica a Camerei Deputatilor va analiza astăzi, începand cu ora 14:00, solicitarea DNA privind urmarirea penala fata de deputatul PSD Rovana Plumb, fost ministru al Mediului si Schimbarilor Climatice, potrivit ordinii de zi afisate pe site-ul forului legislativ. Înainte de a intra la comisie, a spus că nu a încălcat nicio lege. Mai mult, aceasta a mai spus că îşi doreşte ca fiecare coleg să voteze cum le dictează conştiinţa.
Citește și
- 12:53Nicușor Dan a convocat CSAT pentru luni. Deciziile importante aflate pe ordinea de zi
- 12:35Nicușor Dan marchează Ziua Drapelului cu un mesaj despre rolul României în regiune
- 12:33Nicușor Dan ar putea să NU îi mai cheme pe liderii partidelor la Cotroceni: ce s-a schimbat
- 12:17Lorand Turos, despre propunerea lui Mureșan ca premier: „Sper să se termine cu această criză politică”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























