Ultimele Stiri· 1 min citire

Rodica Ciobanu: Coaliţia în ruină

29 iul. 2009, 00:52
Actualizat: 29 iul. 2009, 00:53
Rodica Ciobanu: Coaliţia în ruină

Rodica Ciobanu: Coaliţia în ruină

Realitatea.NETArticol scris de Realitatea.NET
Sursă: Gândul

Cea mai importantă măsură anticriză luată de Cabinetul Boc se numeşte „Supravegherea reciprocă”. Ea înseamnă că partidele din coaliţia de guvernământ, PD-L şi PSD, îşi spionează fiecare mişcare, în speranţa că se vor surprinde cu mâna până la cot în banii publici.

După şedinţa de luni a coaliţiei, în care pesediştii au arătat că nu renunţă la anchetarea parlamentară a ministrului Turismului, Elena Udrea, pedeliştii au sporit, la rându-le, vigilenţa. Dacă prind un ministru PSD că s-a lăcomit la buget, vor fi chit. Şi sunt şanse, fiindcă pesediştii sunt şi ei oameni şi, după cum se ştie, milioane de dolari s-au delapidat pe timpul lor, numai de la CFR, unde o solniţă costa, în acte, cât un televizor.

Elena Udrea a cerut să fie cercetaţi de Parlament trei miniştri PSD dintr-un foc – Dan Nica, Ilie Sârbu şi Marian Sârbu - care, conform declaraţiei sale, ar fi dat zeci de milioane de euro pe publicitate.

Citeşte mai mult în Gândul.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri