O echipă de chirurgi americani din Florida a refăcut maxilarele unui aligator

O echipă de chirurgi americani din Florida a refăcut maxilarele unui aligator
Operaţie în premieră făcută de o echipă de chirurgi americani din Florida: ei au refăcut maxilarele unui aligator grav rănit după ce a fost lovit de o maşină. Proaspăt operat, animalul a fost găzduit de o grădină zoologică.
Robocroc, cum a fost botezat, a fost găsit pe marginea drumului de o
patrulă de poliţie a mediului. Reptila de 3 metri fusese lovită de o
maşină şi avea multiple fracturi craniene.
O echipă de chirurgi veterinari s-a oferit să opereze animalul. Intervenţia a fost extrem de dificilă şi a durat mai multe ore.
După intervenţie, crocodilul a fost adus la o grădină zoologică din Miami. Specialiştii sunt convinşi că aligatorul îşi va reveni repede, mai ales că a început să mănânce.
Citește și:
- 14:51 - Zodiile inflluentata de luna Plină din această perioadă, începând cu data de 1 mai. Planul profesional se va reconfigura
- 13:34 - Ce riscuri ascund micii consumați în exces și combinați cu berea. Avertisment din partea specialiștilor
- 11:48 - Alimentul iubit de români care poate deveni periculos. Semnal de alarmă de la un medic epidemiolog
- 10:41 - Soluții naturale și la îndemâna oricui pentru gândacii de bucătărie. Vei scăpa de ei în numai câteva ore
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














