Jay-Z îl bate pe Elvis Presley în topurile americane

Jay-Z îl bate pe Elvis Presley în topurile americane
Rapperul american Jay-Z este la un pas să îl întreacă pe regele Rock`n`Roll Elvis Presley, în topurile muzicale, dacă cel mai recent album al său ajunge pe prima poziţie în clasamentele din Statele Unite.
Cel de-al 11-lea album de studio al lui Jay-Z, "Blueprint 3" are toate şansele să ajungă numărul unu în topul Billboard 200, sunt de părere specialiştii din domeniu. În numai 6 zile de la lansare, Jay-Z a vândut nici mai mult nici mai puţin de 476.000 de unităţi.
Astfel, Jay-Z l-ar devansa pe Elvis Presley, devenind artistul solo cu cele mai multe urcări pe primul loc în topurile americane.
De curând, soţul lui Beyonce, a dezvăluit că, în ajunul întâlnirii cu reprezentanţii casei de discuri, şi-a pierdut iPod-ul ce conţinea toate piesele de pe noul album, Blueprint 3.
Citește și:
- 11:59 - Topul celor mai bune universități din România. Surprinzător care este pe primul loc în țară
- 11:11 - Ce lucrări trebuie făcute în grădină în luna mai. Sfaturi utile de la specialiști
- 10:00 - Un om de știință lansează o teorie tulburătoare despre ce se întâmplă după moarte
- 09:18 - Ce resturi de mâncare este interzis să le dai câinilor. Recomandarea medicilor veterinari
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














