Ultimele Stiri· 1 min citire

ALERTĂ la Sibiu: Avion cu 90 de persoane la bord, venit dintr-o zona roșie a Germaniei, pe Aeroportul Internațional Sibiu

Echipajele medicale încearcă să stabilească dacă există vreun pericol de infectare în rândul pasagerilor din avion

Echipajele medicale încearcă să stabilească dacă există vreun pericol de infectare în rândul pasagerilor din avion

Publicat11 mar. 2020, 13:38
Actualizat11 mar. 2020, 14:00

Un avion cu aproximativ 90 de persoane la bord a aterizat astăzi, în jurul orei 12:00, pe Aeroportul Internațional Sibiu, informează realitateadesibiu.net.

Potrivit unor surse, pasagerii provin din zona roșie de risc privind infectarea cu noul coronavirus, Stuttgart.

Echipele medicale se află la fața locului, urmând să stabilească dacă vor retrimite în Germania pasagerii sau îi vor prelua pentru a-i duce în carantină. În prezent se așteaptă evaluarea echipelor medicale și decizia autorităților.

Vom reveni cu informații.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri