Advertising
Advertising
Atac cu o maşină asupra personalului unei cazărmi germane, soldat cu 13 răniţi
2 nov. 2009, 09:33
Actualizat: 3 nov. 2009, 01:30

Atac cu o maşină asupra personalului unei cazărmi germane, soldat cu 13 răniţi
Sursă: NewsIn
Treisprezece persoane au fost rănite, dintre care mai multe grav, luni dimineaţă, la o cazarmă germană din Bald Salzungen, după ce un angajat a intrat cu maşina într-un grup de oameni, a anunţat poliţia.
Potrivit televiziunilor, trei elicoptere şi circa zece ambulanţe au sosit la faţa locului. Victimele sunt militari.
Un purtător de cuvânt al poliţiei din Suhl nu a fost în măsură să dea informaţii suplimentare. Nu se ştie dacă şoferul maşinii era soldat sau angajat civil.
Citește și:
- 14:53 - Simptome ale unui ficat bolnav. Cum este afectat organismul și ce trebuie să faci pentru refacerea acestui organ
- 14:14 - Horoscop 8-14 mai 2026. O săptămână a schimbărilor, deciziilor importante și reevaluărilor
- 13:39 - Cum să prepari cea mai gustoasă salată de cartofi noi. Rețeta pe care trebuie să o încerci
- 12:51 - Oncologii avertizează asupra unui produs de curățenie folosit frecvent în locuințe: risc crescut de cancer
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














