Ultimele Stiri· 1 min citire

Arbitrul Sorin Corpodean rămâne în arest

6 mai 2009, 08:58
Actualizat: 6 mai 2009, 23:53
Arbitrul Sorin Corpodean rămâne în arest

Arbitrul Sorin Corpodean rămâne în arest

Realitatea.NETArticol scris de Realitatea.NET
Sursă: NewsIn

Arbitrul Sorin Corpodean rămâne în arest, după ce, miercuri, Tribunalul Argeş a respins cererea acestuia de eliberare sub control judiciar.

Avocatul lui Sorin Corpodean a depus recurs la respingerea cererii de eliberare sub control judiciar, urmând ca acesta să se judece la Curtea de Apel Piteşti.

Marţi a fost respinsă ca nefondată şi cererea de eliberare provizorie sub control judiciar a arbitrului Marcel Savaniu, iar joi urmează să se prezinte la Tribunalul Argeş cu o cerere asemănătoare şi arbitrul Aurelian Bogaciu.

Săptămâna trecută, Curtea de Apel Piteşti a respins recursurile împotriva arestării preventive formulate de arbitrii Marcel Savaniu, Sorin Corpodean şi de observatorul FRF Marcel Lică.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri