Advertising
Advertising
Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână

Cseke Attila, ministrul interimar al Sănătății
Scris de Realitatea.NET Publicat: 26 iun. 2026, 15:11
Ministerul Sănătății a efectuat, în această săptămână, plăți de 438,1 milioane de lei pentru proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), cea mai mare sumă achitată într-o singură săptămână de la lansarea programului.
Citește și
- 16:29Ai descoperit lichid sub mașină și te-ai speriat? De cele mai multe ori nu e ce crezi
- 15:11CNAIR impune restricții de trafic în 16 județe, din cauza codului roșu de caniculă
- 15:06Motivul pentru care patronii ajunși în pragul falimentului se tem să mai concedieze angajați
- 14:5815 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























