Advertising
Advertising
Palmer: Trebuie să se recicleze cu adevărat în România. Autoritățile locale au un rol esențial

Palmer: Trebuie să se recicleze cu adevărat în România. Autoritățile locale au un rol esențial
Scris de Realitatea.NET Publicat: 8 feb. 2016, 23:28
Ministrul Mediului, Cristiana Pașca Palmer, a declarat, luni, la Realitatea TV, că "sistemul de deșeuri în România nu funcționează cum trebuie", iar rezolvarea trebuie să implice "o abordare sistemică în care să vină toată lumea la masă" și să discute în vederea identificării soluțiilor. În acest context, ministrul a subliniat faptul că "trebuie să se recicleze cu adevărat în România", iar autoritățile locale au un rol esențial, în acest sens.
Citește și
- 23:37Elena Udrea, reacție dură după câteva zile petrecute pe litoralul românesc: „Dacă trăia Ceaușescu, v-ar fi condamnat pe viață”
- 23:02Mohammad Murad, lecție de management pentru partidele politice: „În AUR sunt peste 40 de oameni din business. În USR și PNL sunt doar 5-6”
- 20:29Reacția lui Nicușor Dan, după ce Rusia l-a declarat persona non grata pe consulul român de la Sankt Petersburg: ”Este o acțiune de reciprocitate”
- 20:14Fostul ministru în Guvernul Bolojan, Bogdan Ivan, implicat într-un accident de mașină | VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























