Advertising
Advertising
Iohannis a transmis a aprobat urmărirea penală a lui Gabriel Sandu, fost ministru al Comunicaţiilor

Iohannis a transmis a aprobat urmărirea penală a lui Gabriel Sandu, fost ministru al Comunicaţiilor
Scris de Realitatea.NET Publicat: 7 sept. 2018, 12:16
Președintele Klaus Iohannis a aprobat vineri solicitarea DNA de începere a urmăririi penale a fostului ministru al Comunicațiilor în guvernul Boc, Gabriel Sandu, care este acuzat de procurorii antocorupție de trafic de influență și complicitate la abuz în serviciu, anunță Administrația Prezidențială, într-un comunicat.
Citește și
- 23:39Elena Lasconi, despre scenariul alegerilor anticipate: ”AUR ar lua 70-80% din voturi”
- 22:35Domnic Fritz, după ce președintele a somat partidele să negocieze pentru un guvern minoritar:”Sunt în contact cu Ilie Bolojan şi Kelemen Hunor”
- 21:06PNL Ialomița s-a „reformat” cu oameni racolați de la alte partide. Cine este noul șef al liberalilor ialomițeni?
- 21:02Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























