Advertising
Advertising
George Simion îi cere lui Bolojan să părăsească astăzi Palatul Victoria: „Să respecte democrația din România. Din 5 mai îl ocupă abuziv”

George Simion, președintele AUR
Scris deRealitatea.NET
Publicat22 iun. 2026, 15:25
SursăRealitatea PLUS
Simion i-a solicitat lui Ilie Bolojan să părăsească Palatul Victoria, acuzându-l că îl ocupă „abuziv” din 5 mai, după căderea guvernului în urma moțiunii de cenzură inițiate de AUR.
Citește și
- 16:34Tensiuni maxime la audieri: Romeo Lungu (PSD) reclamă haos la numărarea voturilor din comisie și negocieri intense în culise
- 15:38George Simion: „Prima opțiune sunt alegerile anticipate” / Provocare pentru Nicușor Dan: „Să spună public ce crede despre AUR, apoi să ne ceară voturile pentru Veștea”
- 15:17George Simion: „Îl aștept pe Veștea la sediul partidului să discutăm ce vrea să facă pentru țară”
- 15:04George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























