Advertising
Advertising
A murit Markovics Sandor, unul dintre cei mai temuți lideri interlopi ai Oradiei! Sanyi Neguș a suferit un AVC în urmă cu două luni

A murit Markovics Sandor, unul dintre cei mai de temut interlopi din anii '90.
Scris deRealitatea.NET
Publicat20 ian. 2026, 15:43
SursăRealitatea NET
Markovics Sandor, cunoscut în lumea interlopă drept Sanyi Neguș senior, a murit în noaptea de luni spre marți, după aproape două luni petrecute în spitale din Oradea și Cluj. Fostul lider al clanului Neguș se afla în stare gravă în urma unui accident vascular cerebral, iar familia a confirmat decesul în cursul dimineții.
Citește și
- 23:10Accident grav în județul Timiș. Copil lovit în plin de o mașină în timp ce traversa strada pe bicicletă
- 22:35Tragedie în Bihor: un adolescent de 15 ani și-a pierdut viața după ce s-a înecat în Balta de la Șimian
- 21:46Accident spectaculos în Alba: doi pensionari aflați pe tricicluri electrice s-au ciocnit într-o intersecție
- 21:21Zi de doliu în folclorul românesc. Maestrul clarinetului Dorin Cuibaru s-a stins din viață
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























