Advertising
Advertising
WikiLeaks aruncă o nouă Bombă: Statele Unite au spionat guvernul nipon
1 dec. 2008, 12:00
Actualizat: 31 iul. 2015, 11:57
WikiLeaks aruncă o nouă Bombă: Statele Unite au spionat guvernul nipon
Sursă: REALITATEA.NET
Statele Unite ale Americii au spionat importanți oficiali din guvernul japonez și companii nipone, precum și pe guvernatorul Băncii Centrale din Japonia, a informat vineri site-ul WikiLeaks, relatează AFP.
WikiLeaks a publicat o listă a NSA(Agenţia de Securitate Naţională a SUA) cu 35 de ținte secrete din Japonia , pe care figurează mai mulţi membri ai guvernul japonez şi companii nipone, precum Mitsubishi. Pe listă figurează şi numeroși oficiali ai Băncii Centrale, inclusiv guvernatorul Haruhiko Kuroda, care au fost de asemenea interceptați, afirmă WikiLeaks.
Citește și:
- 23:46 - Volodimir Zelenski: ”Europa trebuie să fie prezentă la negocierile cu Rusia, dar nu ca mediator”
- 23:40 - Incredibil, dar adevărat: Un fost pilot, pus sub acuzare după ce a zburat timp de 16 ani fără licență
- 18:09 - Rusia continuă sfidarea NATO. Manevre navale rusești în Marea Baltică concomitent cu exerciţiul BALTOPS
- 17:09 - Marco Rubio și Dana White semnează un parteneriat istoric între Departamentul de Stat al SUA și UFC
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














