Advertising
Advertising
4 ruși infectați cu antrax au evadat din spital. Antraxul este considerată armă biologică

Antraxul apare la bovine și este foarte gravă pentru oameni (foto: Profimedia)
Scris de Realitatea.NET Publicat: 18 iul. 2023, 23:13
Alertă în Rusia, după ce patru pacienți infectați cu antrax, în sudul Siberiei, au evadat din spitalul în care erau tratați. Autoritățile au precizat că bolnavii au refuzat și tratamentul, ceea ce-i face cu atât mai periculoși.
Citește și
- 13:31Noapte de coșmar în Ucraina. Atacurile rușilor au lăsat în urmă morți și zeci de răniți
- 13:12Francezii au ajuns să gătească ouă, friptură și popcorn direct în soare - VIDEO
- 12:07Donald Trump a lansat un nou pașaport american. Documentul conține fotografia președintelui SUA în el
- 12:02Un nou caz cutremurător în Franța: bebeluș de 18 luni, mort de hipertermie după ce a fost uitat în mașină
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























