Advertising
Advertising
Nu vei mai fi amendat dacă ai uitat acasă permisul sau talonul: Senatul a dat undă verde proiectului

Control trafic
Scris de Realitatea.NET Publicat: 24 iun. 2026, 13:25
Șoferii care au permis de conducere valabil și mașina înmatriculată legal ar putea scăpa de amenzile primite doar pentru că au uitat acasă permisul sau certificatul de înmatriculare. Senatul a adoptat o inițiativă legislativă depusă de deputatul USR Alexandru Dimitriu, care elimină această sancțiune considerată depășită în contextul digitalizării sistemelor de verificare ale Poliției Rutiere.
Citește și
- 17:21Din inimă pentru Darius. Are nevoie de 20.000 de euro pentru operații
- 17:17Sistemul american anti-dronă Merops a fost integrat în dispozitivul de apărare al Armatei României. Anunțul MApN
- 15:40Alertă în Neamț după apariția unor lupi în apropierea unei zone locuite. Autoritățile au emis mesaj RO-Alert
- 14:37Educația, în impas: profesorii ies joi în stradă cu 160.000 de semnături pentru schimbarea regulilor din școli
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























