Advertising
Advertising
Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână

Cseke Attila, ministrul interimar al Sănătății
Scris de Realitatea.NET Publicat: 26 iun. 2026, 15:11
Ministerul Sănătății a efectuat, în această săptămână, plăți de 438,1 milioane de lei pentru proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), cea mai mare sumă achitată într-o singură săptămână de la lansarea programului.
Citește și
- 17:56Canicula face victime. 40 de oameni au murit înecați la scăldat
- 17:32Un urs a fost împușcat la Brașov. Animalul se refugiase într-un container de gunoi din curtea spitalului
- 17:14Care a fost cea mai falsificată bancnotă din România în 2025. Datele BNR arată o surpriză
- 16:29Ai descoperit lichid sub mașină și te-ai speriat? De cele mai multe ori nu e ce crezi
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























