Actual· 1 min citire

VIDEO. Ce a pățit un turist care a vrut să-și facă un selfie la malul mării

VIDEO. Ce a pățit un turist care a vrut să-și facă un selfie la malul mării

VIDEO. Ce a pățit un turist care a vrut să-și facă un selfie la malul mării

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 8 ian. 2018, 08:38

Vremea bună a scos oamenii din casă. Unii au vrut să surprindă momentul la Marea Neagră. Este și cazul unui turist turc care a nu a fost atât de norocos.

Constănțenii și turiștii care s-au bucurat de căldura din weekendul acesta au profitat de acest aspect pentru a ieși cu mașinile la plimbare pe nisipul de la malul mării. Asta de dragul unul selfie. Totuși, unii nu au avut așa mult „noroc” să scape de ochii ageri ai oamenilor legii, notează replicaonline.ro

Un cetățean turc a rămas blocat cu autoturismul în zona Faleză Nord, după ce a intrat cu mașina până aproape de buza mării, în cursul zilei de duminică, 7 ianuarie. De altfel, la fața locului au ajuns și oamenii legii, care au dar curs legii.

Potrivit legii, pe plajele litoralului românesc, utilizate în scop turistic, se interzice accesul, circulaţia sau staţionarea vehiculelor, cu excepţia celor care asigură intervenţii operative şi a utilajelor de întreţinere a plajelor.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual