Actual· 1 min citire

Un bebeluș de numai nouă zile infectat cu COVID-19 s-a VINDECAT. De unde a luat virusul

Un bebeluș de numai nouă zile infectat cu COVID-19 s-a VINDECAT. De unde a luat virusul

Un bebeluș de numai nouă zile infectat cu COVID-19 s-a VINDECAT. De unde a luat virusul

Publicat10 oct. 2020, 08:19
Actualizat10 oct. 2020, 10:00

Un bebeluş din Arad a fost depistat cu COVID-19 la nouă zile de la naştere, iar la vârsta de 24 de zile a fost declarat vindecat, după ce a fost tratat în spital alături de mama sa.

„Cel mai tânăr pacient din judeţul Arad infectat cu virusul SARS-CoV-2 a fost externat, vineri, de pe Secţia Clinică de Boli Infecţioase Copii. Este vorba despre un băieţel de 24 de zile, care la internare avea doar nouă zile.

Bebeluşul a fost internat cu mămica lui, şi ea pozitivă, iar astăzi pleacă sănătoşi acasă. Mulţumim doamnei doctor Dana Oprea, medic coordonator Compartiment Boli Infecţioase Copii, şi întregii echipe medicale”, a declarat purtătorul de cuvânt al Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Arad, Simina Roz.

Citiți continuarea pe realitateadearad.net

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual