Actual· 1 min citire

A vrut să scape de maşina ruginită din hambar. Nu şi-a imaginat peste ce dă

12 mar. 2015, 15:04
Actualizat: 12 mar. 2015, 15:04
A vrut să scape de maşina ruginită din hambar. Nu şi-a imaginat peste ce dă

A vrut să scape de maşina ruginită din hambar. Nu şi-a imaginat peste ce dă

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

Un britanic a vrut să scape de maşina veche de 43 de ani din hambar şi a avut surpriza să afle că valorează nu mai puţin de 60.000 euro.

Un Aston Martin DBS ruginit, acelaşi model care a apărut în filmele cu James Bond, s-a vândut cu mai mult de 60.000 de euro la o licitaţie care a avut loc în centrul Londrei.

Maşina, de culoare Dubonnet Rosso, construită în 1972, a stat într-un hambar timp de mai mult de 30 de ani şi a fost ultima de acest fel care a ieşit de pe linia de producţie, potrivit Capital.ro.

Modelul fabricat între anii 1967 şi 1972 a apărut în filmul din 1969, “On Her Majesty’s Secret Service” (“În slujba Majestăţii Sale”, n.tr.) în care actorul australian George Lazenby a interpretat rolul agentului 007.

Maşina clasică a fost iniţial cumpărată de un entuziast Aston Martin, în 1975, de la un dealer din oraşul britanic Thames Ditton, comitatul Surrey.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual