Actual· 1 min citire

Incendiu violent în Capitală, într-un bloc de locuinţe: o femeie a avut nevoie de îngrijiri medicale

Incendiu violent în Capitală, într-un bloc de locuinţe: o femeie a avut nevoie de îngrijiri medicale

Incendiu violent în Capitală, într-un bloc de locuinţe: o femeie a avut nevoie de îngrijiri medicale

Publicat7 aug. 2015, 19:21
Actualizat7 aug. 2015, 22:50

Un incendiu puternic s-a produs vineri seară, în sectorul 3 al Bucureştiului. 

UPDATE 21.30: Incendiul, care a fost unul dintre cele mai grave din acest an din Bucureşti, a fost stins. Totuşi, pompierii au rămas la faţa locului pentru a se asigura că nu există noi focare.

Zeci de apartamente au fost evacuate, iar mansarda unui bloc de locuinţe cu şase etaje arde de câteva zeci de minute, pe bulevardul Theodor Pallady, potrivit digi24.ro.

Pompierii încearcă să localizeze flăcările, pentru a preveni extinderea daunelor materiale. O femeie primeşte îngrijiri medicale, după ce a suferit un atac de panică.

Blocul se află în apropierea unui centru comercial. Hidranții din zonă nu funcționează.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual