Advertising
Advertising
Haos în repatrierea românilor din Orientul Mijlociu: un avion spre București a venit cu 14 locuri goale

Haos în repatrierea românilor din Orientul Mijlociu: un avion spre București a venit cu 14 locuri goale/ Arhivă foto
Scris deRealitatea.NET
Publicat8 mar. 2026, 10:13
SursăRealitatea PLUS
Haos total în operațiunea de repatriere a românilor din Orientul Mijlociu. În timp ce războiul se intensifică de la o zi la alta, peste 14.000 de români sunt încă blocați în zonele afectate de conflict și cer ajutor pentru a se întoarce acasă. Mulți spun că nu primesc nici măcar informații de la consulate, iar liniile telefonice sunt aproape imposibil de accesat. În tot acest timp, Ministerul Afacerilor Externe recunoaște că situația este extrem de dificilă, iar unul dintre avioanele trimise pentru evacuare a ajuns la București cu 14 locuri goale.
Citește și
- 17:52Apele Române amâna până joi dimineață scufundarea barjelor pe Dunăre pentru a evita riscurile. „Dacă există un minim risc, operațiunea se va anula”
- 21:49Avertisment de la Cernavodă: Reactorul 2 mai poate funcționa doar șapte zile din cauza secetei pe Dunăre. Când ar putea fi repornită Unitatea 1
- 21:17Arestat din cauza tupeului: I-a cerut bani polițistului care tocmai îl amendase
- 20:52Incident grav la un exercițiu militar în România: Parașutist rămas suspendat de avion după un salt ratat VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























