Advertising
Advertising
Fenomenul ia amploare pe timp de iarnă. Deşi este DUREROS, ZECI de părinţi fac asta

Fenomenul ia amploare pe timp de iarnă. Deşi este DUREROS, ZECI de părinţi fac asta
Scris deRealitatea.NET
Publicat4 ian. 2014, 14:44
Actualizat4 ian. 2014, 15:01
În lipsa banilor, tot mai mulţi părinţi îşi abandonează copiii nou-născuţi în spitale. Fenomenul ia amploare mai ales în sezonul rece. De exemplu, la Spitalul Municipal din Oradea, aproape 20 de bebeluşi au fost părăsiţi în această iarnă. Părinţii le-au spus sec medicilor că nu au bani de lemne pentru a le asigura căldură şi că se vor întoarce după ei abia la primăvară.
Citește și
- 17:02Noua regulă din Codul Rutier pentru șoferii cu permis de sub doi ani
- 16:41Vreme extremă: Alerte meteo de furtuni și vijelii. Vezi harta județelor afectate
- 16:32Negocieri la Cotroceni: Nicușor Dan testează terenul pentru un guvern minoritar după eșecul Cabinetului Veștea
- 16:18Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























