Actual· 1 min citire

Doi bețivi au pus pe jar un întreg detașament ISU. Au vrut să facă o glumă, iar acum vor da socoteală polițiștilor

Foto arhivă

Foto arhivă

Publicat11 apr. 2024, 09:11
SursăRealitatea

La primele ore ale dimineții, doi bețivi dintr-un sat din județul Vaslui s-au gândit că ar fi oportun să facă ceva mai special. Așa că, au sunat la 112 ca să anunțe că un om a fost îngropat de viu sub un morman de pământ. Alerta a fost falsă, însă cei doi cheflii au pus pe drumuri un întreg detașament de salvatori.

 Încă de la primele ore ale dimineții, doi cheflii din localitatea Idrici, comuna Roșiești, s-au pus pe glume.

Cei doi au anunțat la 112 că, la groapa de gunoi din localitate, o persoană a fost surprinsă de un mal de pământ și îngropată. Pompierii au luat în serios toată povestea astfel că, au fost trimise la fața locului forțe impresionante.

Au plecat către Idrici o autospecială cu modul pentru descarcerare, un container multirisc, o ambulanță cu medic și 11 pompieri militari.

Într-un final, totul s-a dovedit o glumă făcută de două persoane aflate în stare de ebrietate. Acum, cei doi vor trebui să răspundă în fața polițiștilor.

SURSA

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual