Dăncilă, dezlănțuită la adresa lui Iohannis: "Să vă fie rușine! Ne priviți de sus, dar sunteți jos și mic"

Sunday, 17 November 2019, 14:50 Sursă: Realitatea.NET

Viorica Dăncilă a lansat un atac uluitor la președintele Klaus Iohannis, acuzându-l, printre altele, de fake news.

Adaugă părerea ta

"Vedem de câteva zile cum Klaus Iohannis și echipa sa au adoptat o nouă strategie: “candidatul Iohannis este victima unei campanii devastatoare de FAKE NEWS”.

Să vă fie rușine, domnule candidat!

FAKE NEWS este ceea ce faceți voi de ani întregi, mințind zi de zi că economia României este în colaps.

FAKE NEWS este atunci când falsificați mesaje despre diaspora în condițiile în care noi am implementat programe de sprijin pentru românii din afara granițelor (exemplu: Diaspora Start-Up) și noi am facilitat votul prin cele 3 zile alocate, creșterea numărului de secții și votul prin corespondență.

Ce ați făcut voi? Cum ați venit la guvernare, ați eliminat ministerul dedicat relației cu diaspora! Iar preamăritul domn Iohannis nu a mers NICI MĂCAR O DATĂ în afara granițelor în 5 ani de mandat să-i întâlnească pe acești oameni. Vă aduceți aminte de ei doar în campanie.

E clar că asta e tot ce v-a mai rămas, minciuna și jocul murdar. Știind că n-ați facut nimic în ultimii 5 ani, singurul lucru de care mai sunteți capabil este să falsificați mesaje mizerabile și să vă însușiți realizările altora. Până și retorica anti-PSD ați confiscat-o brutal de la mai tinerii noștri competitori.

Rușine, Klaus Iohannis! Ne priviți de sus, dar sunteți jos și sunteți mic", a scris Viorica Dăncilă pe Facebook.

Comentarii Existente
2019-11-17 15:08:34
Cornelia Bereza

Oare mai scäpäm odatä de voi PSD !?? Tocmai voi sinteti exact asa cum l-ati caracterizat pe D -l presedinte Johanis !!

2019-11-17 15:09:10
O femeie

Săracă, i s-au încins creierii ! Ce frustrata e ! Ce înseamnă să fii cu adevărat mic ! N-aș vota niciodată o femeie pentru funcția de președinte de țară la noi. De ce să nu recunoaștem, femeile sunt cârcotașe, mai plângăcioase, caută mereu "sprijin",iar în cazul nostru și traducători de engleză, adică personal în plus !

2019-11-17 15:11:56
e trist

a mai ajuns si in turul 2.

2019-11-17 15:19:56
alex

PSD un partid care a activat la inceput cu oameni valorosi,profesionisti,in multe domenii,adevarati europeni,si care a fost infiltrat de omeni,inculti,straini de cultura,manelisti ,fara de neam si demnitate .In PSD nu au ce cauta indivizi ca Nicolicea,Badalau,Dragnea,Dancila,Vasilescu Boureanu,perfizi,si fara cel mai mic respect pentru,generatiile viitoare.DE aceea trebuie sa dispareti din mintea romanilor pentru ca a-ti facut mult rau acestui tari .

2019-11-17 15:26:39
Marius

cred ca a luat-o pe coceni saracuta de ea. Cap mic si creierul liocane. Asta a fost premierul Romaniei?

2019-11-17 15:28:57
dracusorul rosu

O tzoapa de joasa spetza! Asta se intampla cand rama face ochi, musca mai rau ca sarpele. Nesimtita asta n-are familie s-o traga de mana, ori si aia-s la fel de prosti ca ea. Oricum, o sa raspunbda pen al, atat ea, cat si sefa ei de campanie, fiola volguta...

2019-11-17 15:36:17
un student necajit

Mai multe proaste deslantuite isi ridica fustele ,sa va da tot poporul ce au in cap!!! Jalnic paparudelor ,fuguta la carte ca va fug euronii in paradis.

2019-11-17 15:37:50
teslovan

Buna ! Nu-i mai faceti propaganada ! Ignoarati un astfel de personaj. Ca om este de cea mai joasa speta !{rol fals asumat,inconstienta de ceea ce face si debiteaza ,aberatii}

2019-11-17 15:38:58
observator

Alo, Spitalul de nebuni ? Scăpaţi ţara de nebuna asta !

2019-11-17 15:39:42
John

Niste cursuri de gramatică a limbii Romane i-ar prinde bine. Engleza după ce trece din nou prin clasele I-IV..... Analfabeta asta se visează președinte? Poate la curci. Acolo nu ar conta cantitatea de prostie din căpșor.

2019-11-17 15:44:04
bican

la disperare nu mai stie ca se scorneasca

2019-11-17 15:51:41
IOSIF

E ultima zbatere spre dispariția ei definitivă din viața politică, împreună cu PSD-ul roșu! ADIO!!! Să avem răbdare, mai avem 7 zile.

2019-11-17 16:13:49
buzoianu

Rusine sa -ti fie de nesimtita ,Veorica minciuna are piocioare scurte si in scurt timp o sa ajungeti acolo unde va ete locul

2019-11-17 17:35:39
Calin

Asta nu e Dancila. Asta e Floricica Dansatoarea. "Sa va fie rusine. Unde iesti domnu' Johaneees".

2019-11-17 17:41:00
ilinca

Doamne, scapă-ne mai repede. E ca un hazrd natural în care nu știi ce e mai mare prostia, vulgaritatea(înspăimântătoare), incultura sau aroganța proprie comuniștilor din zonele suburbane.

2019-11-17 17:56:07
Basil

Prostia nu doare, altfel murea fara sa se nasca, cucoana.

2019-11-17 18:03:26
FARA ALOGENI IN FUNCTII PUBLICE ! FARA NEOCOMUNISMUL UE !

Delir maxim ! Alogenul parazit acuza psd pentru problemele cu casele lui ! psd l-a obligat sa-si insuseasca case cu acte false ? acuza psd de dezastrul tarii in 30 de ani de „integrare”-dezintegrare occidentala ! numai psd a guvernat si e vinovat de cei 30 de ani de dezastru, de vanzare de tara la strain ? pai e cam egalitate…constantinescu 4 ani, basescu 10 ani, ciolos 1 an, iata 15 ani in care psd este responsabil pentru dezastru, iar 15 ani cine ? era bine cand semna cu psd protocoale pentru ciolan, pentru a favoriza jaful imobiliar catre nemtii lui in Sibiu ! oare acest individ ne ia de prosti? aceste evidente atat de clare sar in ochi oricarui om de buna credinta, aici nu e vorba de a tine cu psd, pentru ca se stie ca a facut mult rau si psd, dar totusi a pune totul in carca psd iar celalti sa se prezinte ca niste ingerasi, cand ei au facut la fel de mult rau tarii ca si psd, prin „valori” si „integrare”-dezintegrare occidentala, privatizari, liberalizari, investitori, stat minimal, stat de „drept”, „justite independenta”, politica „corecta”…totusi e prea mult, prea mult tupeu si sfidare pe fata ! mai ales ca dupa psd a mai ramas ceva, a incercat sa mai repare ceva din dezastru, nu i-a intrecut pe ceilalti alogeni si cozi de topor zisi liberali sau alti tradatori si vanzatori de neam care au ras tot, cu o ura nemasurata impotriva poporului, favorizand strainii, totul pentru straini, corporatii, banci si multinationalele occidentale : STATISTICA SOCANTA ! Marea hotie a fost si este practicata de straini ! http://www.cunoastelumea.ro/statistica-socanta-in-ultimii-27-de-ani-romania-a-fost-jefuita-de-33-ori-mai-mult-decat-ne-au-jefuit-3-imperii-in-530-de-ani-de-istorie-detalii/ „Deci, în ultimii 27 de ani, Imperiul Transnaţional(multinationalele, bancile, corporatiile,ussa, ue, nato, fmi, „valorile” occidentale)a scos din România o avuţie de 33 ori mai mare decât au scos toate imperiile, în 530 de ani, între anii 1415 şi 1945.”

2019-11-17 18:05:32
FARA ALOGENI IN FUNCTII PUBLICE ! FARA NEOCOMUNISMUL UE !

Art. 80(1)"Președintele României reprezintă statul român și este garantul independenței naționale, al unității și al integrității teritoriale a țării" - Cum pot garanta alogenii pentru independenta nationala cand politica lor de 30 de ani de "valori" occidentale a fost sa fim "pas cu pas", dependenti total de corporatiile, bancile si multinationalele occidentale, distrugand economia nationala pe motiv parsiv de "morman de fier vechi"? - Cum pot garanta alogenii unitatea poporului cand politica lor in ultimii 30 de ani a fost sa dezbine poporul si sa-l goneasca printre straini in occidentul imperialist "civilizat", prin "dezbina si stapaneste" si "paine si circ" ? - Cum pot garanta alogenii integritatea teritoriala cand politica lor in ultimii 30 de ani a fost sa imparta tara in regiuni in care românii majoritari au devenit straini in tara lor si sant asupriti si batjocoriti de minoritari cu "drepturile" lor, cu statul lor "drept", cu "valorile" lor occidentale si "justitea" lor "independenta" ?

2019-11-17 18:08:51
FARA ALOGENI IN FUNCTII PUBLICE ! FARA NEOCOMUNISMUL UE !

„Puterea de cumpărare a românilor a crescut, în ultimii trei ani, cu 25%, aceasta fiind transferată şi în tendinţele crescătoare pe care le-a înregistrat piaţa financiară din România, a declarat, într-o conferinţă de specialitate, Dan Armeanu, vicepreşedintele Autorităţii de Supraveghere Financiară (ASF)” https://www.cotidianul.ro/cu-cat-a-crescut-puterea-de-cumparare-a-romanilor-in-ultimii-trei-ani/ Si asta in conditiile in care am avut un asa zis „presedinte”, parazit, alogen, care s-a straduit din toate puterile sa puna piedici si sa saboteze guvernul care a marit salariile, pensiile si a pus taxe si impozite cat de cat corecte, la banci, multinationale si corporatii, pentru a mai pica ceva la poporul asuprit de straini, din imensa bogatie care curge ca un fluviu catre vest, sifonata de multinationalele, corporatiile si bancile occidentale : STATISTICA SOCANTA ! Marea hotie a fost si este practicata de straini ! http://www.cunoastelumea.ro/statistica-socanta-in-ultimii-27-de-ani-romania-a-fost-jefuita-de-33-ori-mai-mult-decat-ne-au-jefuit-3-imperii-in-530-de-ani-de-istorie-detalii/ „Deci, în ultimii 27 de ani, Imperiul Transnaţional(multinationalele, bancile, corporatiile,ussa, ue, nato, fmi, „valorile” occidentale)a scos din România o avuţie de 33 ori mai mare decât au scos toate imperiile, în 530 de ani, între anii 1415 şi 1945.”

2019-11-17 19:43:46
Paine si circ in Romanica

Angajatorii lui Santa Klaus nu doresc confruntare publica cu Dancila, le este frica de Mamut ca se poate sparge in anchete daca vorbeste asa liber. Odata inclesteaza falcile si scoate porumbelul pe gura. Arunca toalele dupa el si se da in fapt. Le este frica sa nu-l faca pana si Dancila muci...

2019-11-17 19:52:09
Nume Ion

Exagerați cu "a scris Viorica Dăncilă pe Facebook". Așa, făra greșeli. Haida-de. Nici nu știm dacă știe să scrie.

2019-11-17 19:52:44
Gabriela

Doamne cit mai pot rabda romanii asemenea mizerii?Oare cu ce am gresti ca ,ne-am nascut romani?Cine sint aceste anagramate si analfabete? Fratii romani -la VOT- cu mic si mare.Tara asta merita ceva mai bun,ganditi-va la copii vostri ,la nepoti vostri.! Sint 30 ani de la revolutie ,si ,noi n-am evoluat! De ce l-am omorit pe Ceusescu?de ce au murit atitia oameni nevinovati?VOTATI SI ELIBERATI TARA NOASTRA FRUMOASA,TARA ROMANEASCA de CIUMA ROSIE PSD. DUMNEZEU sa ne ajute! -

2019-11-17 19:56:01
Zdrancila,

las-o, bre, la punctu' mort. Stii care e partea amuzanta a "cestiunii"? Ca dupa ce vei lua bataie la CG, te vor "hali" astia care acum iti sunt prieteni, in partid (asa cum, de altfel, ati facut-o si voi cu repetentu' Dragnea).

2019-11-17 20:06:05
Gabriela

Fratii romani, nu va lasati! Cum putem,Cum puteti sa votati pe unul mai prost decit voi ,decit noi?? ? care nu stie ,sa citeasca ,si sa ,scrie Sa aratam Europei ca sintem neam dirz si curajos! Veniti,veniti cu toti la vot! Noi sintem romani.noi sintem romani nu,hoti,nu analfabeti .Noi sintem romani ,in Europa si acum a venit timul sa aratam ca ,sintem o natie inteligenta si respectata in Europa! Frati romani ,puterea voastra sta intr-o mica stamipla in MIINA VOASTRA PUTERNICA! DUMNEZEU SA VA BINECUVINTE_ZE! - LA VOT _

2019-11-17 21:14:15
Olguta caratista

Saraca de tine doar tu si cu psd, vedeti bunastarea romanilor. Voi care ati eliberat din puscarii violatori, tilhari, pedofili. Voi care nu ati facut NIMIC pentru noi, ati facut doar pentru voi. Voi care continuati s a mintiti in continuare cu tot felul de fake news. Voi care ne ati batut si gazat pe 10 August. Voi, tu Dancila si cu psd, voi vreti votul nostru, pentru ce? Voi psd puneti va pofta in cui, nu ne meritati am crescut mari stim s a facem diferenta acum. A si inca ceva, sunteti cea mai slaba clasa politica care a avuto Romania.

2019-11-17 21:14:54
Olguta caratista

Saraca de tine doar tu si cu psd, vedeti bunastarea romanilor. Voi care ati eliberat din puscarii violatori, tilhari, pedofili. Voi care nu ati facut NIMIC pentru noi, ati facut doar pentru voi. Voi care continuati s a mintiti in continuare cu tot felul de fake news. Voi care ne ati batut si gazat pe 10 August. Voi, tu Dancila si cu psd, voi vreti votul nostru, pentru ce? Voi psd puneti va pofta in cui, nu ne meritati am crescut mari stim s a facem diferenta acum. A si inca ceva, sunteti cea mai slaba clasa politica care a avuto Romania.

2019-11-17 21:20:45
Olguta caratista

Saracuta

2019-11-17 21:36:45
Olguta caratista

Saraca de tine, vii si te milogesti la noi pentru un vot pe care tu si cu psd nu il meritati. Voi care ati eliberat infractorii, violatorii, pedofili. Voi care in toti acesti ani ne ati mintit cu nerusinare si care nu ati facut NIMIC pentru binele nostru, ci lati reintregit pe al vostru. Voi care ne ati batut si gazat pe 10 August. Voi care ne sfidati si spuneati (pentru ca putem) Voi tu Dancila si cu psd vreti votul nostru, pentru ce? A si inca ceva, am crescut mari nu mai merge cu milogeala, cu minciunile si gogosile pe care ni le vindeti, stim si noi acum s a facem diferenta.

2019-11-17 21:37:49
Olguta caratista

Saraca de tine, vii si te milogesti la noi pentru un vot pe care tu si cu psd nu il meritati. Voi care ati eliberat infractorii, violatorii, pedofili. Voi care in toti acesti ani ne ati mintit cu nerusinare si care nu ati facut NIMIC pentru binele nostru, ci lati reintregit pe al vostru. Voi care ne ati batut si gazat pe 10 August. Voi care ne sfidati si spuneati (pentru ca putem) Voi tu Dancila si cu psd vreti votul nostru, pentru ce? A si inca ceva, am crescut mari nu mai merge cu milogeala, cu minciunile si gogosile pe care ni le vindeti, stim si noi acum s a facem diferenta.

2019-11-17 22:52:50
Mihai

Cetatenii care-si iubesc tara il voteaza pe Johanis, iar celor care nu le pasa de tara o voteaza pe Dancila. Alegeti intre Romania si PSD.

2019-11-18 02:40:10
Robert

Werner klaus iohannis, zice ca el este alesul, crestin lutheran. Ok. Zice ca este alesul de acum 5 ani. Al cui prieteni? Inca odata, al cui? Cine-l conduce stiti? Cui se adreseaza? Ce poate face? Cand poate face ceva ca pana acum , fara suparare... Nicht! Carei parti a Romaniei se adreseaza?

2019-11-18 05:29:08
Romeo

Tanti Vasilico,las-o dreacu de politica,ia-o si p-aia mica,pe Olguta si hai be banca la poarta sa mai stati de vorba cu lumea.

2019-11-18 08:06:06
Constantin Gadea

CA O VIPERA SIREATA, CA O BABA FARA MINTE, VIORICA, DELOC BEATA, SUDUIE SI MINTE, MINTE. PE IOHANNIS IL ATACA CU BLAND GLAS TELEORMANEAN: CA NU STIE CE SA FACA, CA-I ANTIEUROPEAN, CA E HOT, SPUNE TRUFASA, CA E NAIBA, ANTICRIST, SI-ARUNCA APOI GOGOASA CA E MARE COMUNIST. CA LUPUL FLAMAND,CU BALE, INDUCE IN NOI FIOR: CA IOHANNIS ESTE MOALE, DAR SI MARE DICTATOR. VIORICA POAT-SA RAGA, CA NOI IL VOTAM MAI TOTI, SA NE SCAPE TARA DRAGA DE TRADARE SI DE HOTI.

2019-11-18 09:23:10
Paine si circ in Romanica

Guvernul Bufonilor inca mai are sustinatori...

2019-11-18 12:19:52
Ionescu

Va aratati exact asa cum sunteti de fapt. Vreti sa aratati ca sunteti o doamna? Dar atitudinea cum este? Tot ca o doamna va comportati? Asa disperare n-am vazut nici la candidatii precedenti. Sa va fie rusine PSD! sI PRIMITI CEEA CE MERITATI "DOAMNA"!

Alte articole din: POLITICĂ