Actual· 1 min citire

Crima de la metrou. Mama suspectei, audiată la Poliţie. Dezvăluirile făcute de aceasta

Crima de la metrou. Mama suspectei, audiată la Poliţie. Dezvăluirile făcute de aceasta

Crima de la metrou. Mama suspectei, audiată la Poliţie. Dezvăluirile făcute de aceasta

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 13 dec. 2017, 14:55

Anchetatorii încearcă să afle care sunt motivele reale care au condus-o pe Magdalena Șerban să comită crima din stația de metrou Dristor 1. 

Mama femeii care a împins-o pe tânăra de 25 de ani în faţa metroului a fost audiată la Dolj. Acesta le-ar fi povestit polițiștilor că fiica ei era tulburată după ce fusese victima unor abuzuri ale unor femei din Spania. Acest lucru ar fi făcut-o pe Magdalena Șerban să urăscă femeile.

Magdalena Șerban a fost reținută, la câteva ore după comiterea crimei din stația Dristor 1. Suspecta a fost prinsă de polițiști și audiată pentru stabilirea circumstanțelor în care au avut loc faptele de marți seară.

Sursa: Libertatea

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual