Advertising
Advertising
Călin Georgescu a ajuns din nou la Poliție, pentru controlul judiciar. Ce pune la cale sistemul?

Călin Georgescu a ajuns din nou la Poliție, pentru controlul judiciar. Ce pune la cale sistemul?
Scris deRealitatea.NET
Publicat28 mai 2025, 10:01
Actualizat28 mai 2025, 11:48
Sursărealitatea plus
Călin Georgescu a ajuns din nou în fața polițiștilor, după ce marți a fost anunțat că Parchetul General a extins urmărirea penală pe numele său, ca urmare a unor declarații în care ar fi citat din liderul legionar Corneliu Zelea Codreanu. Georgescu a părăsit secția de poliție după doar câteva minute. Luni, fostul candidat la alegerile prezidențiale a ieșit în spațiul public cu un mesaj puternic legat de decizia de a nu se mai implica în politică și de a fi doar un observator.
Citește și
- 20:13Tragedie pe DN 67: Un bărbat de 33 de ani a murit într-un accident cu un TIR, în Vâlcea
- 17:52Apele Române amâna până joi dimineață scufundarea barjelor pe Dunăre pentru a evita riscurile. „Dacă există un minim risc, operațiunea se va anula”
- 21:49Avertisment de la Cernavodă: Reactorul 2 mai poate funcționa doar șapte zile din cauza secetei pe Dunăre. Când ar putea fi repornită Unitatea 1
- 21:17Arestat din cauza tupeului: I-a cerut bani polițistului care tocmai îl amendase
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























